O knihovně

Obecní knihovna v Bílém Potoce patří mezi organizační složky Obecního úřadu v Bílém Potoce. Jako místní lidová knihovna fungovala již od roku 1947 a od roku 2002 je plně pod vedením OÚ.

Knihovna je umístěna v přízemí budovy Obecního úřadu. Pravidelně navštěvuje knihovnu kolem 100 čtenářů, kteří jsou ve zdejší knihovně zaregistrováni. V letních měsících se okruh čtenářů rozroste o rekreanty a chalupáře. Knihovnu navštěvují podle douhodobého sledování zejména senioři a mládež školního věku kvůli doporučené četbě. Knihovna čítá kolem 5000 svazků různého žánru knihovního fondu. Výběrem se uspokojí i náročný čtenář. Pokud není možné knihu okamžitě najít, je možné ji objednat z výměnného fondu Krajské vědecké knihovny v Liberci.Tato služba se velmi dobře osvědčila, funguje již několit let a na jejím základě lze vyhovět i nejnáročnějšímu čtenáři. Knihovní fond se stále obnovuje a ročně nakoupíme či dostaneme od dárců zhruba sto knih. 

Na nákup knih věnuje obec ze svého rozpočtu 17 000 Kč každý rok.

V knihovně najdete také časopisy  KVĚTY, VLASTA, KRKONOŠE, LIDÉ A ZEMĚ, MOJE ZEMĚ, RECEPTÁŘ.

„Ideální“ knihovna se stará o lidi. Je provázaná s životem v dané obci tak, že se pro něj stává nepostradatelnou. „Ideální“ knihovna je taková knihovna, které si lidé ani pořádně nevšimnou, protože je pořád na svém místě a vždycky má to, co potřebují.

(Z knihy „Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět“ od Vicki Myron)

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

  • Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

 

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

Podrobněji v sekci Služby.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!